BAKELITAS

Elektrit, Esbrok, Elfa, Vilma ir kt. Ir jų gaminiai.

Skelbti atsakymą
Benonas
Susisiekti:

BAKELITAS

Standartinė Benonas »

Šiandiena į mane kreipėsi panevėžietis ( prisistatė ), pamatęs mano kolekcijoje lietuvišką "radijo tašką" - "BAKELITAS".
Kaip pradedantis kolekcininkas šiek tiek pasimečiau, nes, supratau, kad nelabai ką galiu jam atsakyt. Tačiau prisiminęs mūsų forumą ir kolegas, kurie Lietuvos radijo istorijos vingiuose daugiau žino,- kreipiuosi į jus su p. Valdo iš Panevėžio klausimu:
iki kada egzistavo Lietkoopsąjungos artelė "BAKELTAS" Vilniuje. Ar ji buvo uždaryta, ar buvo prijugta - sujungta (tik gamybine, technologine prasme) prie kitos ar su kita LŪT įmone? Jei taip ,- tai su kuo ir kada?
P. Valdo teigimu Valstybiniame archyve duomenų apie "BAKELITO" likimą nerasta.
Kiek supratau, p. Valdui ta informacija reikalinga jo tėvo, dirbusio artelėje "BAKELITAS" , darbo stažui pagrįsti.

Suprantu, kad mano prašymas ne visai atitinka forumo temas, bet jei kas žinote ką ,- tai , manau, tam žmogui bus bent kažkiek padėta.
Ačiū
Zenonas
Susisiekti:

Standartinė Zenonas »

Palauk palauk ... kas čia pradedantis kolekcininkas ? :D

Na jau jūs vilniečiai mums papasakokit apie artelę "Bakelitas". Ko gero geriau už vietinius sunku bus žinių rast.

Sprendžiant iš gaminio numerio 4728, ir metų 1954-1956 artelė sukosi visai neprastai ir netrumpai.

http://www.rw6ase.narod.ru/000/rez1/bakelitas00.jpg

http://www.oldradio.lt/sz/LTU/bakelitas.htm
Paskutinį kartą redagavo Zenonas 2013-03-08 15:41, redaguota 2 kartus.
Benonas
Susisiekti:

Standartinė Benonas »

Ačiū, Zenonui.
Dabar "pradedančius" kolekcininkus pasidėkim laikinai į šalį. Sakau, gal
dar yra kas žino bent kažką apie BAKELITĄ.

Su artėjančiomis Šv. Velykomis, sveikinu visus ir linkiu visiems geros pavasariškos nuotaikos.
Julius
Susisiekti:

Standartinė Julius »

Benonas rašė:Ačiū, Zenonui.
Dabar "pradedančius" kolekcininkus pasidėkim laikinai į šalį. Sakau, gal
dar yra kas žino bent kažką apie BAKELITĄ.

Su artėjančiomis Šv. Velykomis, sveikinu visus ir linkiu visiems geros pavasariškos nuotaikos.
Toks BAKELITAS stovėjo pas mano močiutę Kaune, kai buvau dar vaikas. Jei teisingai pamenu (galiu ir apsirikti) ant jo užpakalinės sienelės buvo užrašas "Invalidų artelė Bakelitas". Įstrigo atmintin būtent dėl užrašo "invalidų". Tai galėjo būti apie 1950-53 metus.
Benonas
Susisiekti:

Standartinė Benonas »

Ačiū p. Juliui,
bent po kažkiek informacija apie BAKELITĄ pasipildo.
Zenonas
Susisiekti:

Standartinė Zenonas »

Koks įdomus sutapimas. Aš jau ieškojau gamintojo panašia (aklųjų) kryptimi anksčiau. Google nurodė. Nieko gero neradau, bet po tokios naujienos iš Juliaus - ta kryptim reik dar dirbt.

Įvedus žodžius artelė bakelitas į www.google.lt išmeta tris nuorodas. Pažiūrėkite kokios. Trečia nuoroda ir yra i Aklųjų Draugijos Metraštį. Tada aš kalbėjau su Kauno ir Vilniaus LAS Sąjungom. Bet niekas nieko neprisimena. Kalbėjau telefonu su Lietuvos Aklųjų Istorijos muziejaus vadovu Saulium Plepiu. Nieko naujo. Parašiau jiems užklausimą el.paštu. Muziejaus nuoroda ir kontaktai čia.

http://labiblioteka.lt/fkontaktai.html
----------------------------
Lietuvos aklųjų istorijos muziejus. Vedėjas Saulius Plepys 215 06 15
s.plepys@labiblioteka.lt
---------------------------------

Kadangi LASS muziejus Vilniuj - tai vilniečiai galit bandyt sužinot vietoj.
Dar Vilniuj yra UAB LIREGUS, tai buvęs aklųjų kombinatas, įkurtas 1944 metais.

http://www.liregus.lt/content/about.lt.html

Man labai norisi galvot kad tai ta pati artelė, kuri radijo taškus darė.
Jos vadovas Leonas Kirkilovskis. Kelis kartus bandžiau su juo susisiekt, bet vis nepavyksta. Stropi sekretorė saugo jį.. :D

Tai ta stropi sekretorė sakė, kad senai senai jie Vilniuj buvo adresu Labdarių 7/11. Jie su bakelitu turėjo bendro tiek, kad surinkinėjo bakelitines rozetes ir kištukus po 1965 metų. O kas buvo iki tada - žinių nėra.

Bet kryptis labai įdomi - vilniečiai po truputį apie viską sužinos manau...

ps
pagaliau su p Kirkilovskiu - Liregus vadovu pavyko pakalbėt. Jis nežino, bet geranoriškai pažadėjo pasidomėt. Jo nuomone, tai panašu į ivalidų artelės darbą, bet jis senesnių kaip 40 metų įvykių nežino. (1948m gim)
Taigi, kol kas viskas dar rūke.

O dar geroji Liregos sekretorė patarė pasidomėt Kurčiųjų draugijoj ir davė jų telefoną Vilniuje 2338353. Tai vilniečiai pasidomėkit.
Paskutinį kartą redagavo Zenonas 2008-03-21 17:19, redaguota 2 kartus.
Benonas
Susisiekti:

Standartinė Benonas »

Dėkoju Zenonui- daug informacijos ir nuorodų.
Parašiau ir aš p. S. Plepiui. Gal ką suras jei turės laiko ir noro.
Kitos paieškos internete kol kas bevaisės.
Julius
Susisiekti:

Standartinė Julius »

Benonas rašė:Dėkoju Zenonui- daug informacijos ir nuorodų.
Parašiau ir aš p. S. Plepiui. Gal ką suras jei turės laiko ir noro.
Kitos paieškos internete kol kas bevaisės.
Kokie įdomūs sutapimai! Mano sodo kaimynė buvo Plepytė! Buvusi tremtinė, dabar jau mirusi. Pindavo krepšelius, o jos darbovietė, kur juos pristatydavo, kaip tik ir buvo Labdarių 7. Žinau, nes kartais pavėžindavau su krepšeliais iki ten. Vos ne mistika kažkokia gavosi.
Zenonas
Susisiekti:

Standartinė Zenonas »

Reiškia kažkas bus iš to - Šventos Velykos - tai viso ko prisikėlimas :!:

Su Šventėm gerbiami Radistai :D

Sveikinu visu Šv. Velykų proga. Gražių margučių !!

Paveikslėlis
Benonas
Susisiekti:

Standartinė Benonas »

Labai idomu, daug sutapimu ar desningu sutapimu. Aciu Zenonui- kuris energingiausiai po kruopelyte atkasineja ir ant vilnieciu vis "uzmeta" :D - manau, ir pataiko. Aciu jam.
Bet dabar gal palikim ta reikaliuka laikinai, bent kol sventes praeis. Po to matysim, - pratesim, jeigu jegu po keturiu dienu dar liks.

Neturiu tokios grazios ir tinkancios radio kolekcininkams sventines atvirutes, kaip atsiunte Zenonas, taciau ir as noriu visus pasveikinti Sv. Velyku proga- palinket daug laimes, sveikatos Jums, mieli kolegos, Jusu artimiesiems.
AlGIRDAS LABUTIS

Standartinė AlGIRDAS LABUTIS »

Artelė "BAKELITAS" buvo prie HALĖS, taip Vilniuje buvo vadinamas stoties turgus. Einant skvereliu žemyn. Iškart kitoje to pastato pusėje randasi vaistinė (buv. KOMJAUNIMO gtv.). Trolebusų stotelė AUŠRA (kinо teatr.). Labai mažytės dirbtuvėlės, gamino Rad.taškus, jiems rankenėles. Pastatas stovi ir dabar, apleistas.
Zenonas
Susisiekti:

Standartinė Zenonas »

Ačiū Algirdai, visi dabar žinosim kur bakelitukus darė.

O gal galėtum aprašyt (ar parodyt) šios informacijos šaltinį ?
Ar koks dokumentas yr, ar tai kieno prisiminimai....

-------------------------------------------

o dabar ne į temą >>
Suvalkijos kaime irgi myli Radijas. Albinas sako - mums su žmona Radijos gražu... :D

Paveikslėlis
Paskutinį kartą redagavo Zenonas 2008-04-04 15:47, redaguota 1 kartą.
AlGIRDAS LABUTIS

Standartinė AlGIRDAS LABUTIS »

Kodėl ne į temą? Kaip tik iš Albino Šilingo pirma aš ir sužinojau, kad BAKELITAS buvo kažkur prie stoties. Aš laukiau kol jis pirmas pasisakys. Gal jis skaito save jaunu. Diedukai sakė 'jaunimą atidėkim į šalį'.
Po to" Bakelitą" perkėlė i Panerius. Ten vežė iš ELFOS bakelitinį broką. Aš tame ceche pirkau bakelitinį laką stabdžių kaladėlėm klijuot.
Čia matosi tas cechas muotraukoj, su kaminu. Šalia gamino medžio plaušą. Yra dar kolekcionierius Šimanskas jis irgi tai man sakė.
Paveikslėlis
Молодым -везде у нас дорога.
СТАРИКАМ -везде у нас почеть .
СЛАВА КПСС
УРА ТОВАРИЩИ !!!
Zenonas
Susisiekti:

Standartinė Zenonas »

Dėl Bakelito aišku, ačiū.
Kaip tik Albinas Šilingas vakar skambino man, peržiūrėdamas šitą temą forume, ale nieko nepasake dėl bakelito.
Jam tik smagu buvo matyt bendravardį kitą Albiną - suvalkietį tarp radijų. :)

O aš parašiau ten žodžius - ne į temą - nes fotografija ta su radijom garaže - visai ne į BAKELITO temą. Bet nesinori man kaskart del smulkmenos vis naujas temas atidarinėt.
Sigitas
ADMIN
Susisiekti:

Standartinė Sigitas »

Įkišiu ir aš savo trigrašį į bakelitinę temą.
Savojo "Bakelito" nuotraukas įdėjau čia: http://www.oldradio.lt/sz/LTU/bakelitas.htm

Šakutė - kurias surinkinėjo Labdarių gatvėj - matosi raidės AB ("Artelė Bakelitas").

Benonai, pasakykit tam žmogui, kad eitų į Centrinį Valstybės Archyvą (Milašiaus g., Antakalnio gale) ir užsakytų pažymą. Netikiu, kad nėra ten informacijos.

Kauniečiams: OTK antspaude matyti "КАУНАС". Dešinėje kraštinėje dar išskaitau žodį "Артель". Kokia ten pas jus artelė darė korpusus? Irgi aklieji?
Benonas
Susisiekti:

Standartinė Benonas »

Ačiū visiems, po kruopelytę prisidėjusiems. Bendras vaizdas aiškus , nors niekuo oficialiai ir nepatvirtintas. Manau, pakaks ir to. Pranešiu tam panėvežiečiui apie tai.
Manau, kad ši tema yra užbaigta.
Skelbti atsakymą