Paslaptinga Kauno Radijo gamyklos pirmos MINIJA istorija

SENOVINIO RADIJO tema. Bet! Labai svarbu: skelbimų apie pardavimą, keitimą, dovanojimą, norą įsigyti ar pan. čia rašyti negalima. Juos dėkite į skyrių „TURGELIS”.

Forumo taisyklės
Skelbimų apie pardavimą, keitimą, dovanojimą, norą įsigyti ar pan. čia rašyti negalima. Tam yra atskiras skyrius - „TURGELIS”.
Skelbti atsakymą
Zenonas
Pranešimai: 522
Užsiregistravo: 2006-12-27 06:56
Miestas: Kybartai
Susisiekti:

Paslaptinga Kauno Radijo gamyklos pirmos MINIJA istorija

Standartinė Zenonas »

Ši magnetola maža serija buvo gaminta KRG 1962 metais, bet į mano Radijų kolekciją šio modelio kelionė užtruko 20 metų. Pradėjęs jos dairytis 2000 metais, tikrai nemaniau, kad atrasiu ją tik 2020-ais. Juk per tą laiką surastos mažo Kauno tarpukario fabrikėlio KARADI penkios radijos ! O čia, tarybmetis, didžiulė Kauno radijo gamykla - o jos produktas - kaip į vandenį... Nors tuo metu MINIJA buvo išreklamuota spaudoj -sssr žurnale "Radio" 1965-3 numery detaliai aprašyta, įdėta į sovietinės radio aparatūros katalogą (autorius Levitinas). Viskas buvo numatyta-ir dizainas, ir schema, ir magnetofono blokas. Visą šią vaizdinę medžiagą aš turėjau, maža to - radijo gamyklos konstruktoriai man atrado MINIJA pasą, kuriame darė pataisymus. O pačios magnetolos - nei matyt, nei girdėt. Ieškojau visais būdais, 2013 net fb grupę įkūriau "Ieškoma magnetola MINIJA " https://www.facebook.com/groups/424051994376614/
Viskas veltui.. Ir štai 2020 kovas. Skelbimuose internete matau parduodamą pirmos MINIJA pasą. Iškart pradedu sekt to paso pėdomis - ir - sėkmė ! Pasirodo, ten kur buvo pasas (Švenčionėliuos) išsilaikius ir pati magnetola. Prastoj būklėj, bet ji - pirmas modelis. To MINIJA-1 dizaino, jos audinio priekyje rašto, grotelių dizaino ant šoninių garsiakalbių - su niekuo nesumaišysi. Teko nemažai padirbėt, kad aparatas atrodytų pakankamai atitinkantis originalą ir puikiai veiktų. UTB bangas teko pastumt iki 97- 107 MHz, kad girdėt dabartines stotis. Senas šasi jau surūdijo nepataisomai, panaudotas MINIJA-2 šasi, jie praktiškai nesiskiria. Kas link tokio aparato "pradingimo" priežasčių - jų yra minima keletas... Versijos ->
1) Pagaminta mažai, iškart pereita prie 2-o MINIJA modelio.
2) Dalis aparatų iškeliavo į Maskvą aukštiems valdininkams (netikiu, nes maskviečiai nepasigyrė radę, o jie visada giriasi).
3)- įdomioji, girdėta iš radio gamyklos veteranų. Gaminant Minija-1 naudojo tropiniam klimatui pritaikytus laidus. Tai darė todėl, kad tada į sssr vizitui atvyko Indijos vadovė Indira Gandi ir dovanai Indijai buvo atkrauta partija magnetolų MINIJA. Kiek čia tiesos - neaišku.
Pabaigai - jei pasitaikys geriau išlaikyta MINIJA-1, visada laukiama. Paieška tęsiasi, bet kur kas ramiau, nei iki šiol.
VIDEO- https://www.youtube.com/watch?v=SbZKVqC2Fs8
rastas  aparatas   atrodė  taip
rastas aparatas atrodė taip
Po tekstolito plokštele buvo paslėptos skylės keturiems tembro klavišams ir žaliai akiai..

Toliau ėjo darbas grąžinant MINIJAI originalią išvaizdą ir techninius dalykus >>
LT_kauno_minija_1963.JPG
LT_kauno_minija_1963_recorder.JPG
LT_kauno_minija_1963_right.JPG
LT_kauno_minija_1963_top.JPG
LT_kauno_minija_1963_operate.JPG
LT_kauno_minija_1963_inside.JPG
LT_kauno_minija_1963_dial.JPG
_____________________________________________________________

papildyta 2020 gegužės 6 dieną >>>

Jau įdėtas ir veikia MINIJA magnetofoninis blokas ELFA-21. Pirma MINIJA pilnai gyva.
https://youtu.be/0sHM3PLguFQ


......
_______________________________________
Zenono_Radijų_Kolekcija
Skelbti atsakymą