Pagalba:Turinys

Iš Oldradio.lt Wiki svetainės.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

Turinys

Kaip sukurti naudotojo paskyrą

Kurti naują naudotojo paskyrą reikia čia. Kuriant naudotojo paskyrą reikia pasirinkti normalų, prasmingą, neklaidinantį naudotojo vardą. Draudžiamų vardų nėra, tačiau administratoriai turi teisę vienašališkai spręsti, ar naudotojas pasirinko tinkamą naudotojo vardą ir, esant reikalui, jį pakeisti.

Kaip sukurti naują puslapį

Sukurti naują puslapį pagal raudoną nuorodą

Skaitydami straipsnį pastebite, kad kai kurios sąvokos parašytos raudonai. Tai reiškia, kad šioje svetainėje dar nėra straipsnio, paaiškinančio ar aprašančio šią sąvoką. Toks raudonai parašytas tekstas vadinamas „vidine nuoroda į neegzistuojantį puslapį“. Paspaudus tokią nuorodą atsidarys langas, kuriame galėsite pradėti rašyti straipsnio tekstą.

Visos vidinės nuorodos į neegzistuojančius puslapius, be to, dar yra surinktos vienoje vietoje – puslapyje „Specialus:Reikalingi puslapiai“.

Sukurti naują puslapį paieškos laukelio pagalba

Straipsnį taip pat galite pradėti kurti įrašę norimą pavadinimą į paieškos laukelį. Jei toks straipsnis nerandamas - atsidariusiame puslapyje bus siūloma „Sukurti puslapį „…“ šioje svetainėje!“ Paspaudę kabutėse esantį raudoną pavadinimą irgi atsidarys redagavimo langas.

Specialus šablonas kurti straipsniams apie aparatų modelius

Kuriant puslapį apie kokį nors modelį, padės specialus formuliaras, generuojantis puslapio tekstą (šabloną): http://www.oldradio.lt/naujas-modelis.php. Užpildžius jame atitinkamus laukus gaunamas šablono tekstas, kurį užtenka nusikopijuoti ir įterpti į puslapio redagavimo lauką.

Kaip redaguoti puslapį

Puslapio redagavimas šiame projekte praktiškai niekuo nesiskiria nuo puslapių redagavimo Vikipedijoje. Todėl galite pasikliauti tuo, kas išdėstyta Vikipedijos straipsnyje „Kaip redaguoti puslapį“.

Bet yra vienas skirtumas. Nuorodos į kitus straipsnius Vikipedijoje rašomos imant straipsnio pavadinimą į dvigubus laužtinius skliaustus. Pavyzdžiui, redagavimo lauke įrašius „[[Sitkūnai|Sitkūnuose]] yra radijo stotis“, straipsnyje matysis „Sitkūnuose yra radijo stotis“, t.y. žodį „Sitkūnuose“ galima bus spustelėti ir atsivers straipsnis „Sitkūnai“. O jei straipsnio „Sitkūnai“ Vikipedijoje nebus, nuoroda „Sitkūnuose“ bus rodoma raudonu šriftu.

Tas pats ir šiame projekte. Bet pas mus dar yra papildymas – nuorodas galima rašyti ir taip:
{{?|Sitkūnai|Sitkūnuose}} yra radijo stotis
Efektas bus tas pats – žodį „Sitkūnuose“ galima bus spustelėti ir atsivers puslapis „Sitkūnai“. Tačiau, jei straipsnio „Sitkūnai“ nebus mūsų projekte, nuoroda vistiek bus rodoma mėlynai, o atsivers iš karto Vikipedijos straipsnis „Sitkūnai“.

Formatą {{?|Sitkūnai|Sitkūnuose}} vietoj [[Sitkūnai|Sitkūnuose]] patartina naudoti tada, kai nurodomoji sąvoka (šiame pavyzdyje – „Sitkūnai”) yra iš mūsų – RTV – srities, ir toks puslapis mūsų projekte turėtų būti, bet jo dar nėra.

Gi jeigu norite padaryti nuorodą į kokią nors galimai ne visiems suprantamą sąvoką ne iš mūsų srities, darykite nuorodą tiesiai į Vikipediją. Pavyzdžiui, sakinyje „Parodoje „Karadi“ gavo aukso medalį“ norėsite, kad, paspaudus žodį „aukso“ atsivertų puslapis „auksas“. Bet auksas – jau ne mūsų sritis, ir tokio puslapio mūsų projekte nekursime, todėl turi atsiverti Vikipedijos puslapis „auksas“. Nuorodą šiuo atveju rašykite taip:
Parodoje „Karadi“ gavo [[wikipedia:lt:auksas|aukso]] medalį“.

Apibendrinant tai, kas aukščiau pasakyta:

Kaip įterpti nuorodas į kitus straipsnius

Jeigu: Tada rašykite taip:
mūsų projekte puslapis yra [[Puslapio pavadinimas|tekstas]]
mūsų projekte puslapis yra arba nėra, bet jis turėtų būti {{?|Puslapio pavadinimas|tekstas}}
ne mūsų tema, puslapis mūsų projekte nenumatomas [[wikipedia:lt:Puslapio pavadinimas|tekstas]]

Papildoma informacija

Informacijos apie wiki programinės įrangos naudojimą, ieškokite žinyne.

Pagalba
Asmeniniai įrankiai